Треті правові читання «Новели законодавства України про охорону здоров’я та судової практики».

treti

 

 

 

10 грудня 2016 року на базі Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова відбулась науково-методична конференція - Треті правові читання на тему: «Новели законодавства України про охорону здоров’я та судової практики». Захід проводився на виконання Наказу Міністерства охорони здоров’я України № 682 «Про організацію Всеукраїнського тижня права» та був присвячений Міжнародному дню захисту прав людини . Співорганізаторами заходу були Департамент охорони здоров’я та курортів Вінницької облдержадміністрації, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, ВГО "Фундація медичного права та біоетики України".

Модераторами конференції виступили провідні фахівці в галузі медичного права України – голова ВГО "Фундація медичного права та біоетики України", завідувач кафедри медичного права ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, кандидат юридичних наук, доцент Сенюта І.Я., академік НАПрН України, завідувач кафедри цивільного права Київського національного університету імені  Тараса Шевченка, доктор юридичних наук, професор Майданик Р.А., завідувач Школи охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор наук з державного управління, доцент Чала Н.Д.

Учасниками заходу були співробітники університету, головні лікарі, заступники головних лікарів з лікувальної частини, практичні лікарі, юристи, судові медики, патологоанатоми.

Основною метою Третіх правових читань було привернути увагу фахівців в галузі медицини та права, органів державної влади до захисту прав людини в сфері охорони здоров’я та медичних працівників, виробити рекомендації щодо оптимізації державної політики з цього напряму, особливо щодо удосконалення законодавства для забезпечення гарантій професійної діяльності та доступності медичної допомоги, проблематики медичного нейтралітету з огляду на гостроту національних викликів та актуалізацію тематики для світового співтовариства.

Жваві дискусії викликали доповіді: Сенюти І.Я. «Особливості здійснення окремих аспектів медичної практики: «правове попурі», Майданика Р.А.  «Договори щодо надання медичних послуг: поняття, види, умови», Чалої Н.Д. «Зміни у механізмах фінансування системи охорони здоров’я крізь призму реформ»

Під час конференції відбулась прем’єра документального фільму «Медичний нейтралітет: досвід України». Фільм було знято за підтримки ВГО "Фундація медичного права та біоетики України" та викладачів медичного права Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

В рамках Третіх правових читань відбувся навчально-методичний семінар з досвіду роботи опорної кафедри з викладання медичного права для слухачів факультету післядипломної освіти.

За підсумками проведеної конференції було прийнято резолюцію підтримати  електронну петицію Президентові України «Реалізувати право законодавчої ініціативи щодо ратифікації Верховною Радою України Факультативного протоколу до Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права від 10.12.2008 р.» №22/018640-еп», яка була подана ВГО "Фундація медичного права та біоетики України", та підготувати спільно з кафедрою Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького  рекомендації щодо оптимізації державної політики та удосконалення законодавства для забезпечення гарантій професійної діяльності та доступності медичної допомоги.

 

 

 

-swclM7Wsf0.jpg0gEowzoWb8M.jpg2LeWlQGW74U.jpg5dIyYYaw4dI.jpg8v1YfOqEUz8.jpg90omJNVQSls.jpgAR9L4tO9g1Q.jpgbLKtr9-IiIQ.jpgC936qWVJvxo.jpgCYA39rAA0AQ.jpgeVqcYsrBRzE.jpggAmJ5B2JrXQ.jpggNZ8TVQNnP0.jpgH1J28kif-yg.jpgIBjtZ4gDueM.jpgiC21xhwlNX8.jpgiJWU-_aDsK4 1.jpgiJWU-_aDsK4.jpgjLPMvMOpUS0.jpgklurqQQGu-w.jpgkz2j13tBZ64.jpgmcgR8W41iTQ.jpgNcw6gpzXcUw.jpgnGo-zxq4HsU.jpgnzpc2Fa2G4A.jpgp4Kk6VA2L2Q.jpgPaBnHId7UTo.jpgPQm47w3V_F4.jpgPxaSl9G9CiQ.jpgPZ6QF6dS698.jpgQhq81PrMClM.jpgRhc9lF8rzx4.jpgRlW-ap0AuXg.jpgTcja5L3TQeM.jpgvBZW7HCMTnc.jpgwPqyaL91twc.jpgxkzKe3FXHzA.jpgXSGhEpQDdNU.jpgYZP3s4hvbRc.jpgz8SzqUBnhxU.jpgZYycIB6NVq0.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2013 Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова, кафедра патологічної анатомії, судової медицини та права.