Звіт

про проведення Всеукраїнського тижня права присвяченого прийняттю

Загальної Декларації Прав Людини

10.12.18 о 17.00 в читальному залі бібліотеки ВНМУ був проведений «Круглий стіл» на тему: «Права людини в сфері охорони здоров’я» за участю представників Головного управління юстиції у Вінницькій області, а саме завідувача сектору з питань забезпечення діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Жолинської Валентини Валеріївни та Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, а саме Управління забезпечення прав людини НПУ, старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Маєвської Заріни Вікторівни

відповідальні  ., доц.Жарлінська Р.Г., доц. Адамчук О.Ф.,

к.ю.н. Зверховська В.Ф., викл.Верлан О.О.

Присутні були студенти всіх курсів та факультетів університету. Студенти ознайомились з надзвичайно цікавою інформацією, що стосувалась Європейського суду з прав людини, а також про перемоги в них представників України. Представник з Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, а саме Управління забезпечення прав людини НПУ, старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Маєвська Заріна Вікторівна ознайомила наших студентів з загальними поняттями прав людини, а також ситуацію щодо захисту цих прав на території України. Студенти задавали велику кількість запитань, оскільки тема для них була не тільки цікава, а і надзвичайно корисна, як у повсякденному житті, так і у професійній діяльності.

11.12.18 о 17.00 на базі музею патологічної анатомії був проведений вже вдруге  Правовий диктант серед студентів нашого університету відповідальні доц. Адамчук О.Ф., викл.Верлан О.О., староста гуртка – Дяченко С.В.

Вперше цього року Другий університетський конкурс «Правовий диктант» був проведений не тільки не серед україномовних студентів, а і серед англомовних студентів. Був обраний текст який, якнайкраще, висвітлює важливість Прав Людини на сьогодні не тільки на теренах України, а і на просторах інших держав. Після проведеного диктанту для студентів було підготоване коротке тестування, яке перевірило їх поточні та набуті знання у сфері Захисту Прав Людини. Студенти виявили неабиякий ентузіазм у цьому завданні та успішно впорались з ним. За результатами написання диктанту кожен учасник отримав сертифікат, а найкращим знавцям орфографії було вручено дипломи.

12.12- о 17.00 на базі музею патологічної анатомії було проведено:

  1. 1.Розширене засідання студентського гуртка - .к.ю.н. Зверховська В.Ф.,

доц. Адамчук О.Ф.

На розширеному засіданні гуртка було заслухано 8 доповідей на різні теми, зокрема :

  • «Лікарська помилка», що була підготована студентами 17-б групи Должиковою С.В. та Довбиус Т.С.;
  • «Нетрадиційна медицина» підготована студенткою 3-б групи Шнайдер Н.О.;
  • «Проблеми трансплантології в Україні» підготована студентами 16-б групи Ткачук М.С. та 17-а групи  Карбівнича М.А.;
  • «Сурогатне материнство» підготована студенткою 3-б групи Горпенко Г.О.;
  • «Лікарська помилка» підготована студенткою 3-б групи Коновал О.І.;
  • «Державні закупівлі» підготована студентом 1-б групи Шаріф А.С.;
  • «Нетрадиційна медицина» підготована студенткою 16-б групи Скакодуб Ю.О.

  1. 2.Участь у роботі ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Розвиток медичного права України в контексті євроінтеграційних та глобалізаційних процесів» – КНУ ім.Т.Г.Шевченка - модератори доц.Жарлінська Р.Г., доц. Адамчук О.Ф., к.ю.н. Зверховська В.Ф. , викл.Верлан О.О. (м.Київ)

Викладач Верлан О.О. акцентувала увагу на проблематиці висновків Клініко-експертних комісій. Знаєте, повністю на заглиблюючись в деталі описаних справ: значення висновку КЕК (яке ґрунтується переважно на підставі медичної карти хворого). За 2 роки КЕК МОЗ розглянула 180 скарг. Скарг - а різних рішень - не більше 40. Скільки ж проблемних питань залишається в «сірій зоні», на місцях ; практично відсутність судової практики за медичними справах щодо якості наданої медичної допомоги; як говоритися «наскільки далекі вони від народу». Або - наскільки невизначені відносини щодо надання медичної допомоги - як багато залежить від рішень лікаря. Доповідь про жорсткі і суворі реалії української медицини.

13.12.18 о 12.30 фойє морфологічного корпусу ВНМУ- Виставка правової літератури – відп. Бібліотека ВНМУ

Були виставлені найновіші примірники сучасної правової літератури, що стосується зокрема і Прав Людини.  Виставкою були зацікавлені не тільки студенти університету, а і викладачі нашого ВНЗ. Зокрема ставили запитання стосовно того, які підручники та книги можна використовувати у своїй професійній діяльності та в якій доступно та якісно висвітлено усі ключові аспекти.

14.12.18 о 15.00 актова зала ВМКЦ ЦР була проведена лекція для середнього медичного персоналу ВМКЦ ЦР «Правовий статус суб’єктів медичних правовідносин» спікером виступила викл.Верлан О.О.

Викладач Верлан О.О. висвітлила найактуальніші  проблеми на сьогодні серед суб’єктів медичних правовідносин, детально та ґрунтовно відповіла на всі запитання, які були поставлені слухачами під час проведення лекції. Також наглядно було показано на презентації, який правовий статус має кожен суб'єкт  медичних правовідносин.

 

.ppt

 

© 2013 Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова, кафедра патологічної анатомії, судової медицини та права.