dětská zubní pohotovost praha

    Право займає одне із самих важливих місць в житті суспільства. Воно являється потужним виразником інтересів держави і потреб населення, й ,водночас, регулятором суспільного буття. Кожна норма права, кожна дефініція зосереджує в собі величезний, мінливий світ людських відносин, формує багатогранну систему соціуму, його суть, проникає у найдрібніші, здавалось, самі буденні події людського існування. Знати норми права, володіти правовими знаннями та вміло використовувати їх на практиці- це «триада» соціалізації кожного.

   Захисту людини та можливості реалізації її прав приділяється велика увага у сучасному світі. Щороку в грудні відзначається Міжнародний тиждень права. Розпочинається він напередодні 10 грудня - Дня прав людини. В цей день в 1948 році, ООН прийняла найважливіший документ в історії ХХ століття – Загальну декларацію прав людини. У тексті заяви, приуроченої до Дня Прав Людини, говориться, що одна з важливих складових – це освіта в галузі прав людини. Люди повинні не тільки знати про те, що у них є якісь абстрактні права, але і вміти користуватися механізмами, достатніми для безпечного життя, без страху за завтрашній день.

   Тому метою Тижня права, який проводився з 8 по 15 грудня 2016 року викладачами кафедри патологічної анатомії, судової медицини та права, співробітниками та студентами ВНМУ імені М.І.Пирогова, стала популяризація правових знань та практика їх застосування. Тиждень був насичений цікавими та змістовними заходами. Початком Тижня права  стало розширене засідання студентського наукового гуртка на тему: «Юридична відповідальність медичних і фармацевтичних працівників за правопорушення у сфері професійної діяльності», яке відбулося 8 грудня на кафедрі. Модератором засідання гуртка був доцент Гель А.П.. Змістовні доповіді студентів, жвава дискусія і науковість думки- все це стало запорукою вдалого відкриття Тижня.

   12 грудня було проведено тренінг на тему: «Актуальні питання права».  Модераторами виступили викладачі права та запрошені гості. Зокрема, про права людини як фундаментальну цінність громадянського суспільства виступили доцент Гель А.П. та к.ю.н.Павлов С.С. Проблеми захисту прав людини в сфері ІТ- технологій та особливості боротьби з кіберзлочинністю в Україні розкрила в своїй доповіді доцент Вінницького торговельно-економічного інституту к.ю.н.Білоус І.М.. Психолого-правові основи застосування поліграфа в Україні окреслив кандидат психологічних наук Окуленко І.М. Крім того було продемонстровано роботу поліграфа, розкрито перспективи його застосування в системі дізнання та в судовому процесі. Новий та цікавий матеріал, доступність викладу та зацікавленість студентської аудиторії відрізняли цей захід. Вже й час проведення тренінгу вичерпався, а студенти задавали питання, обговорювали почуте між собою, оглядали поліграф. То ж глибина дискусії та набутих знань, гармонія спілкування та гострота й актуальність тем стали основними результатами тренінгу.

  В цей же день, в холі морфологічного корпусу університету співробітниками наукового відділу бібліотеки була розгорнута виставка книг, присвячена Дню прав людини. Студенти мали можливість ознайомитись з новинками правової та наукової літератури, переглянути презентації, присвячені правам людини і громадянина, історії написання Декларації прав людини та реалізації основоположних прав та свобод в Україні.

   І звісно, якщо говорити про права людини та їх реалізацію в Україні, то неможливо оминути тему АТО та військових дій на Сході країни. Особливо гострою на даний час являється тема правової регламентації військової медицини. 14 грудня на базі Вінницького Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону для військових лікарів та середнього медичного персоналу викладачем кафедри Верлан-Кульшенко О.О. була прочитана лекція на тему: «Правова регламентація діяльності військового медика і забезпечення прав пацієнта». Цільовою аудиторією стали військові лікарі шпиталю, середній медичний персонал, адміністрація ВМКЦ ЦР. Всі вони надавали медичну допомогу в зоні АТО, постійно працюють з пораненими бійцями, а тому велика кількість питань та ситуацій, які потребують нового наукового бачення, подальшого правового розвязку, і не знайшли свого належного відображення в законодавстві являються основними підсумками зустрічі.

  Тиждень завершився. Та продовжується оновлення правових стандартів України, імплементуються в наше життя європейські цінності, формується правова країна, тим самим продовжується велична місія права стояти на сторожі закону і свободи людини, її моральності і милосердя, справедливості , миру і добра!

-swclM7Wsf0.jpg0gEowzoWb8M.jpg2LeWlQGW74U.jpg5dIyYYaw4dI.jpg8v1YfOqEUz8.jpg90omJNVQSls.jpgAR9L4tO9g1Q.jpgbLKtr9-IiIQ.jpgC936qWVJvxo.jpgCYA39rAA0AQ.jpgeVqcYsrBRzE.jpggAmJ5B2JrXQ.jpggNZ8TVQNnP0.jpgH1J28kif-yg.jpgIBjtZ4gDueM.jpgiC21xhwlNX8.jpgiJWU-_aDsK4 1.jpgiJWU-_aDsK4.jpgjLPMvMOpUS0.jpgklurqQQGu-w.jpgkz2j13tBZ64.jpgmcgR8W41iTQ.jpgNcw6gpzXcUw.jpgnGo-zxq4HsU.jpgnzpc2Fa2G4A.jpgp4Kk6VA2L2Q.jpgPaBnHId7UTo.jpgPQm47w3V_F4.jpgPxaSl9G9CiQ.jpgPZ6QF6dS698.jpgQhq81PrMClM.jpgRhc9lF8rzx4.jpgRlW-ap0AuXg.jpgTcja5L3TQeM.jpgvBZW7HCMTnc.jpgwPqyaL91twc.jpgxkzKe3FXHzA.jpgXSGhEpQDdNU.jpgYZP3s4hvbRc.jpgz8SzqUBnhxU.jpgZYycIB6NVq0.jpg

 

© 2013 Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова, кафедра патологічної анатомії, судової медицини та права.